Informowanie o znakach ostrzegawczych informujących o zleceniu księgowości

Informowanie o znakach ostrzegawczych informujących o zleceniu księgowości
6 czerwca 2018 joanna

Codziennie rozmawiamy z właścicielami małych firm i rozumiemy, jak uciążliwy może być dla nich proces księgowy. Zajmuje to nie tylko dużo czasu, utrzymanie czytelnego zestawu ksiąg może być mylące w najlepszych czasach i szybko przekształcić się w nieustanną pracę.
Wielu klientów, którzy do nas docierają, jest po prostu przytłoczonych swoimi zadaniami księgowymi, a ich rozwój od strony biznesowej jest tak duży, że po prostu nie mają czasu ani cierpliwości, aby nadążyć za prowadzoną księgowością. Jest to normalna część biznesu i oznacza, że się rozwijasz. Oznacza to również, że nadszedł czas, aby skontaktować się z firmą księgową, która może zapewnić Ci wiedzę i doświadczenie, których potrzebujesz! Jeśli trzy poniższe znaki ostrzegawcze brzmią znajomo, może warto zacząć myśleć o pomocy w prowadzeniu księgowości?

Praca 24 godziny na dobę:

Właściciele firm ciężko pracują w ciągu dnia, aby rozwijać swoją markę, współpracować z klientami i wykonywać wszystkie niezbędne zadania, które są związane z codzienną działalnością firmy. Kiedy firma znajduje się w samym centrum cyklu wzrostu, wielu właścicieli jest wciąganych w prowadzenie ksiąg rachunkowych i może pracować przez wiele nocy, próbując utrzymać się na szczycie cyklu księgowego. Niestety, zdarza się to często, a właściciele szybko się wypalają i zaczynają koncentrować się na zapleczu biznesowym zapominając o swoich klientach.
Kiedy osiągniesz ten punkt, ważne jest, aby cofnąć się i przeanalizować, co jest najlepsze dla firmy? Czy to rozsądne, że pracujesz w takim środowisku, czy też powinieneś skupić swoją uwagę na rozwoju biznesu?

Zrobić krok w tył:

Utrzymanie przejrzystego zbioru ksiąg może być trudne w najlepszym momencie, a w miarę rozwoju firmy możesz zadawać sobie coraz bardziej zaawansowane pytania. Wiele firm księgowych jest w stanie rozdzielić zadania księgowe, co pozwala właścicielom na utrzymanie wielu funkcji przy jednoczesnym przekazaniu bardziej zaawansowanych zadań. Pozwala to również zminimalizować ogólne koszty ponoszone przez przedsiębiorstwo.

Zabieranie klientów:

Podobnie jak w przypadku pracy przez całą dobę, wielu właścicieli firm jest tak zajętych księgowością, że zaczyna ona mieć pierwszeństwo przed codzienną działalnością firmy. Jest to znak, że potrzebujesz pomocy z zewnątrz, ponieważ koncentracja na swojej firmie jest narażona na szwank przez zadania, które mogą być łatwo wykonane przez osoby trzecie. Jest to coś, co jest wspólne dla małych przedsiębiorstw i ogólnie oznacza, że się rozwijacie.

Mając to na uwadze, ważne jest, aby zachować koncentrację i pracować nad zadaniami, które są najlepsze dla biznesu.

Co teraz zrobić?

Jeśli potrzebujesz pomocy w prowadzeniu księgowości, istnieje wiele możliwości. Zatrudnienie księgowego zewnętrznego jest doskonałym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli potrzebujesz tylko pomocy w niepełnym wymiarze godzin. Innym rozwiązaniem jest spojrzenie zewnętrzne. Może to być korzystne, ponieważ nie ma potrzeby szkolenia księgowego i nie ma wymagań płacowych. Wiele firm księgowych oferuje również unikalne sposoby podziału pracy pomiędzy księgowego i firmę. Oferujemy na przykład usługi hostingowe, dzięki którym wielu użytkowników ma dostęp do pliku księgowego. Daje to właścicielom możliwość prowadzenia ksiąg rachunkowych, przeglądania sprawozdań finansowych i śledzenia na bieżąco najnowszych rejestrowanych danych finansowych. Pozwala to właścicielom firm na utrzymanie zaangażowania w informacje finansowe, co prowadzi do podejmowania świadomych decyzji biznesowych.

Przystępne usługi księgowe dla każdej firmy, gdziekolwiek i wszędzie


Skontaktuj się z nami lub dowiedz się więcej o naszych niedrogich usługach księgowych i zobacz, w jaki sposób możemy pomóc Ci w znalezieniu książek niezależnie od lokalizacji, w której się znajdujesz.