Księgowość w studiu jogi – co chcesz wiedzieć

Księgowość w studiu jogi – co chcesz wiedzieć
11 lipca 2018 joanna

Obsługa księgowości w studiu jogi może być trudnym zadaniem dla właściciela studia. Od lat prowadzimy jednak księgowość studyjną dla studiów na terenie całego kraju. Zazwyczaj właściciel jest bardzo dobry w prowadzeniu studia i w pozyskiwaniu nowych klientów, jednak wiele z nich boryka się z obsługą księgowości. Zazwyczaj księgowość jest tylko czymś, z czym właściciel studia nie chce mieć do czynienia lub po prostu nie ma czasu na to. Prowadzenie studia jogi ma tak wiele innych ważnych zadań, że zlecanie na zewnątrz księgowości jest zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem. Oto lista zagadnień związanych z księgowością, które możesz wziąć pod uwagę zakładając nowe studio jogi.

Podatki

Jedną z pierwszych sugestii, jaką chciałbym przedstawić, jest znalezienie dobrego doradcy podatkowego do współpracy. Twój doradca podatkowy powinien zajmować się Twoim biznesem w zależności od Twoich szczególnych potrzeb. Twój doradca podatkowy powinien zajmować się Twoim zeznaniem podatkowym, ogólnymi poradami podatkowymi i planami podatkowymi. Aby uzyskać szacowaną wycenę zobowiązań podatkowych i poprosić o poradę, przed końcem roku należy zapoznać się z roczną analizą sytuacji finansowej. Zdecydowanie należy unikać prowadzenia księgowości na koniec roku, ponieważ powinna ona być regularnie aktualizowana. Jeśli zlecasz prowadzenie księgowości na zewnątrz, Twoje finanse będą regularnie aktualizowane i możesz korzystać z księgowości, aby pomóc sobie w podejmowaniu kluczowych decyzji biznesowych.

System punktów sprzedaży

Po wybraniu typu podmiotu następną rzeczą, o którą bym się martwił, jest to, jak przyjmować pieniądze. Wielu właścicieli studia jogi decyduje się na posiadanie jakiegoś systemu punktu sprzedaży do monitorowania sprzedaży i płatności. Jednym z programów punktów sprzedaży, który wydaje się być dość popularny w studiach jogi jest właśnie ten program. Wielu użytkowników, z którymi rozmawiałem, jest zadowolonych z funkcjonalności oprogramowania, łatwości obsługi i obsługi klienta. Z księgowego punktu widzenia działa tak, jak trzeba. Najważniejszą rzeczą, którą musisz zrobić z oprogramowaniem punktu sprzedaży, jest codzienne tworzenie wpisu do książki podsumowującej sprzedaż. Powinna ona zawierać podsumowanie różnych sprzedaży i płatności za dany dzień. Ważne jest, aby zrozumieć i odzwierciedlić sposób, w jaki środki wpłyną na Twoje konto bankowe.

Oprogramowanie księgowe

Twoim następnym punktem powinien być pewien rodzaj oprogramowania księgowego do monitorowania dochodów i wydatków. Gorąco polecam korzystanie z naszego programu jako oprogramowania księgowego. To świetne oprogramowanie dla właściciela firmy, który niekoniecznie rozumie księgowość – http://acega.pl/. Ten system z łatwością pozwoli Ci obsługiwać proste operacje księgowe, dzięki czemu Twoja firma będzie działała sprawnie.

Zobowiązania

Kiedy już będziesz miał sposób, aby przyjmować pieniądze i właściwie je kontrolować, nadal będziesz potrzebował sposobu, aby opłacać sprzedawców i utrzymać ich w zadowoleniu. Korzystanie z funkcji wpisywania rachunków i płacenia rachunków w systemie pomoże Ci zostać zorganizowanym. Wprowadzając rachunki do tego systemu, możesz być na bieżąco z zaległymi saldami i terminami płatności, tak aby nie płacić sprzedawcy z opóźnieniem. Gorąco polecam również drukowanie kontroli przelewów . Automatycznie system wprowadzi przelewy do rejestru bankowego, co zmniejszy ilość wprowadzanych danych i ułatwi zarządzanie przepływami pieniężnymi.

Lista wynagrodzeń

Kolejnym krokiem, który będziesz musiał podjąć, jest ustalenie listy wynagrodzeń dla twojego studia jogi. Zalecałbym outsourcing wynagrodzeń do zaufanych usług płacowych. Usługi kadrowo-płacowe oferują bardzo konkurencyjne stawki i zamiast zajmować się rozliczeniami podatkowymi i terminami, możesz skupić się na prowadzeniu swojej działalności. Chciałbym zapytać dostawcę usług płacowych, czy może on dostarczyć dane o wynagrodzeniach, które można zaimportować do systemu. Jeśli nie są w stanie tego zrobić, musisz poprawnie wprowadzić dane o wynagrodzeniach do systemu.

Niezależni wykonawcy

Jeśli masz niezależnych partnerów do swojego studia jogi, chcesz mieć pewność, że poprawnie kontrolujesz ich pracę. Chcesz mieć pewność, że postępujesz zgodnie z wytycznymi systemu podatkowego dla niezależnych wykonawców. Jednym z ostrzeżeń jest to, że widziałem, jak wiele studiów jogi przechodzi audyt, ponieważ płacą swoim instruktorom jogi jako niezależnym wykonawcom. W wielu przypadkach wykonawcy zostali przekwalifikowani na pracowników. Jeśli naprawdę czujesz, że Twoi instruktorzy są wykonawcami, polecam trzy główne zasady, których powinieneś przestrzegać:

Nie ustawiaj harmonogramów zajęć dla nauczycieli.


Upewnij się, że wszyscy oni posiadają ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków przy pracy lub zaświadczenie o zwolnieniu.
Możesz skontaktować się z doradcą podatkowym lub księgowym w sprawie niezależnych wykonawców, aby upewnić się, że przestrzegasz prawa.
Obsługa księgowości w studiu jogi nie różni się zbytnio od innych małych firm. Pomaga to jednak w pracy z biurem rachunkowym, który ma doświadczenie w danej branży. Jeśli zakładasz nowe studio jogi i masz pytania dotyczące księgowości lub innych kwestii finansowych, skontaktuj się z nami.